Dags för sista veckan med seriespel för våra lag, nu återstår bara slutspel, kval och USM för några av lagen. I våra hallar har vi hela 35 matcher den kommande veckan, varmt välkommen in i värmen!!
Speldatum | Starttid | Hemma | Borta | Klass | Spelplats |
2024-03-21 00:00:00 | 18:45 | Alingsås HK 1 | Stenungsunds HK | Pojkar - P16 Väst - P16 Väst 1 | Estrad Alingsås |
2024-03-22 00:00:00 | 19:15 | Alingsås HK | IK Sävehof 3 | Flickor - F16 Väst - F16 Väst 2 Nordväst | Nolhagahallen |
2024-03-23 00:00:00 | 12:00 | Alingsås HK 2 | IF Hellton Karlstad | Flickor - F19 Väst - F19-17 Väst 2 Norra | Estrad Alingsås |
2024-03-23 00:00:00 | 14:00 | Alingsås HK | IFK Ystad HK | Pojkar - USM P18 - Steg 4 | Estrad Alingsås |
2024-03-23 00:00:00 | 15:30 | IF Kristianstad | HK Silwing-Troja | Pojkar - USM P18 - Steg 4 | Estrad Alingsås |
2024-03-23 00:00:00 | 17:00 | IFK Ystad HK | Eskilstuna Guif IF | Pojkar - USM P18 - Steg 4 | Estrad Alingsås |
2024-03-23 00:00:00 | 18:30 | Alingsås HK | HK Silwing-Troja | Pojkar - USM P18 - Steg 4 | Estrad Alingsås |
2024-03-23 00:00:00 | 20:00 | Eskilstuna Guif IF | IF Kristianstad | Pojkar - USM P18 - Steg 4 | Estrad Alingsås |
2024-03-23 00:00:00 | 10:00 | Alingsås HK Vit | Marks HK Blå | Pojkar - P14 Väst - P14 Väst SD 2 Södra | Nolhagahallen |
2024-03-23 00:00:00 | 11:15 | Alingsås HK 2 | KFUM Trollhättan Nord | Pojkar - P16 Väst - P16 Väst 2 Nordväst | Nolhagahallen |
2024-03-23 00:00:00 | 14:00 | Alingsås HK 1 | Önnereds HK | Flickor - F19 Väst - F19-17 Väst 1 Södra | Nolhagahallen |
2024-03-23 00:00:00 | 10:00 | Alingsås HK Vit | HP Warta Vit | Flickor - F10 Väst - F10 Väst SD Turkos lätt | Östlyckehallen Alingsås |
2024-03-23 00:00:00 | 11:00 | Alingsås HK Svart | IK Baltichov röd | Flickor - F10 Väst - F10 Väst Cerise svår | Östlyckehallen Alingsås |
2024-03-23 00:00:00 | 12:00 | HP Warta Vit | IK Baltichov vit | Flickor - F10 Väst - F10 Väst SD Turkos lätt | Östlyckehallen Alingsås |
2024-03-23 00:00:00 | 13:00 | Alingsås HK Blå | Torslanda HK Blå | Flickor - F12 Väst - F12 Väst 1 | Östlyckehallen Alingsås |
2024-03-23 00:00:00 | 14:00 | Alingsås HK Vit | IK Baltichov vit | Flickor - F10 Väst - F10 Väst SD Turkos lätt | Östlyckehallen Alingsås |
2024-03-24 00:00:00 | 09:00 | Alingsås HK Svart | KFUM Ulricehamn Blå | Pojkar - P12 Väst - P12 Väst SD 3 | Alströmerhallen, Alingsås |
2024-03-24 00:00:00 | 11:00 | Alingsås HK Vit | IK Sävehof VF Turkos | Flickor - F9 Väst Vår Stor plan - F9 Väst Rosa | Alströmerhallen, Alingsås |
2024-03-24 00:00:00 | 12:00 | Alingsås HK Svart | Särökometernas HK Blå | Pojkar - P10 Väst - P10 Väst Cerise svår | Alströmerhallen, Alingsås |
2024-03-24 00:00:00 | 13:00 | Alingsås HK Vit | Önnereds HK Vit | Pojkar - P12 Väst - P12 Väst 2 Västra | Alströmerhallen, Alingsås |
2024-03-24 00:00:00 | 09:30 | IFK Ystad HK | HK Silwing-Troja | Pojkar - USM P18 - Steg 4 | Estrad Alingsås |
2024-03-24 00:00:00 | 11:00 | Alingsås HK | Eskilstuna Guif IF | Pojkar - USM P18 - Steg 4 | Estrad Alingsås |
2024-03-24 00:00:00 | 12:30 | IF Kristianstad | IFK Ystad HK | Pojkar - USM P18 - Steg 4 | Estrad Alingsås |
2024-03-24 00:00:00 | 14:00 | HK Silwing-Troja | Eskilstuna Guif IF | Pojkar - USM P18 - Steg 4 | Estrad Alingsås |
2024-03-24 00:00:00 | 15:30 | Alingsås HK | IF Kristianstad | Pojkar - USM P18 - Steg 4 | Estrad Alingsås |
2024-03-24 00:00:00 | 17:00 | Alingsås HK 2 | IFK Hammarö | Flickor - F19 Väst - F19-17 Väst 2 Norra | Estrad Alingsås |
2024-03-24 00:00:00 | 13:00 | Alingsås HK Blå | IK Sävehof PFÖ Gul | Pojkar - P9 Väst Vår Stor plan - P9 Väst Grön | Hjälmareds Idrottshall |
2024-03-24 00:00:00 | 14:00 | Alingsås HK Svart | Härryda HK | Pojkar - P9 Väst Vår Stor plan - P9 Väst Turkos | Hjälmareds Idrottshall |
2024-03-24 00:00:00 | 09:00 | Alingsås HK Blå | Kungälvs HK | Pojkar - P13 Väst - P13 Väst SD 1 | Nolhagahallen |
2024-03-24 00:00:00 | 11:15 | Kungälvs HK | HK Aranäs Vit | Pojkar - P13 Väst - P13 Väst SD 1 | Nolhagahallen |
2024-03-24 00:00:00 | 12:15 | Alingsås HK Vit | IK Sävehof GRÖN | Pojkar - P13 Väst - P13 Väst 2 Nordväst | Nolhagahallen |
2024-03-24 00:00:00 | 13:45 | Alingsås HK Blå | HK Aranäs Vit | Pojkar - P13 Väst - P13 Väst SD 1 | Nolhagahallen |
2024-03-24 00:00:00 | 16:00 | Alingsås HK | Ystads IF HF | Damer - Damallsvenskan | Nolhagahallen |
2024-03-26 00:00:00 | 18:30 | Alingsås HK | Önnereds HK 1 | Pojkar - P19 Väst - P19-17 Väst 1 | Estrad Alingsås |
2024-03-28 00:00:00 | 19:00 | Alingsås HK | Amo HK | Herrar - Handbollsligan | Estrad Alingsås |